Należy do jednych z najprostszych w budowie elementów przewodu paliwowego w jednośladach. Pozwala użytkownikowi na określenie poziomu paliwa w baku. Kranik, bo o nim mowa, pozwala motocykliście na pozostawienie rezerwy, która w kryzysowej sytuacji pozwoli na dojazd do stacji benzynowej.

Kraniki paliwa i ich działanie

Innowacje technologiczne w kwestii budowy motocykla sprawiły, że w najnowocześniejszych modelach paliwem można zalać puste gaźniki oraz też spuścić benzynę z baku. Działanie kranika w układzie paliwowym polega głównie na daniu możliwości przepływu paliwa ze zbiornika do silnika. Z kolei zamknięty kranik jest w stanie całkowicie odciąć dopływa paliwa. Dzięki temu przy dłuższym postoju nie utracimy zbyt dużej ilości benzyny.

Otwarty kranik pozwala na przepłynięcie paliwa jedynie do poziomu baku paliwowego. Jeśli benzyna dostanie się do dalszej części, to motocykl zacznie się dławić, to najprostszy komunikat pochodzący od mechanizmu w kwestii braku odpowiedniej ilości paliwa. Pozostałe resztki są możliwe do zużycia, gdy kranik przekręcony zostanie do pozycji „RES”, czyli rezerwy.

Jak wybrać dobry zestaw naprawczy kranika paliwowego?

Kranik jak wiele innych części w naszym motocyklu, które łączą przewody paliwowe są w szczególności narażone na usterki. Przede wszystkim należy dbać o jego szczelność, w tym przypadku mamy na myśli sam kranik, jak i jego łączenia. Nowocześniejszą odmianą tej części jest kranik podciśnieniowy. W nim dopływ paliwa jest blokowany przez tłoki, które poprzez swoją pracę niwelują powstawanie ciśnienia.

Wielu producentów oferuje zestaw naprawczy do kranika paliwowego zarówno standardowego oraz podciśnieniowego. Praktycznie do każdego modelu motocykla jesteśmy w stanie znaleźć potrzebną nam część. Zestaw naprawczy do kranika paliwowego pozwala na zachowanie odpowiedniej szczelności tego mechanizmu.

Przydatne zestawy naprawcze pozwolą ci zadbać o układ paliwowy

Zestaw naprawczy kranika paliwowego zawiera przede wszystkim uszczelkę, odstojnik, oringi, często też sitko, jak i sam kranik. Gwarancja zakupu takiego kompletu wynosi dwanaście miesięcy. W tym temacie nie powinniśmy oszczędzać, ponieważ każde, nawet najmniejsze odchylenie od normy może spowodować poważne konsekwencje w działaniu naszej maszyny. W ostateczności brak reakcji podczas odpalania z powodu braku odpowiedniego przelewu paliwa.

Nie należy też szukać podzespołów pełniących funkcje zamienników. Najlepiej kupować oryginalne części, zestawy naprawcze kranika paliwowego. Poczatkujących użytkowników motocykli uczulamy na unikanie tanich części pochodzących z Azji lub niejasnych źródeł. Jeśli mamy choćby najmniejszą wątpliwość, to warto zwrócić się o poradę do kogoś bardziej doświadczonego lub specjalisty, pracownika warsztatu mechanicznego.

Zestaw naprawczy kranika paliwowego to podstawa dbałości o motocykl

Zainstalowanie odpowiedniego kranika paliwowego czy też jego odpowiednia regeneracja pozwoli też na odpowiedni poziom emisji spalin do atmosfery. Dzięki temu, zestaw naprawczy kranika paliwowego pozwoli każdemu użytkownikowi na spokój dotyczący przestrzegania obowiązujących norm.

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że sprawnie działający układ paliwowy to nie tylko dbałość o środowisko, ale przede wszystkim ekonomiczne użytkowanie motocykla. Im mniejsze zużycie paliwa, tym radość z korzystania naszej maszyny będzie większa. Zestaw naprawczy kranika paliwowego pozwala na rzadszą konieczność zjeżdżania z trasy w celu zatankowania benzyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *