Przydatne zestawy naprawcze proponowane przez producentów dostępne na rynku wydają się być wystarczającym środkiem, który pomoże nam w przypadku konieczności naprawy cieknącego gaźnika. Poręczny zestaw do naprawy gaźnika może uchronić nas przed odmówieniem posłuszeństwa przez naszą maszynę, podczas odbywania dłuższej podróży.

Przydatne zestawy naprawcze do cieknącego gaźnika

Niewielki, ale w zupełności wystarczający, taki właśnie jest zestaw naprawczy gaźnika. Producenci najczęściej proponują go w okazyjnych cenach z prawem do zwrotu, na wypadek, kiedy nieodpowiednio dopasujemy typ do konkretnego modelu naszego motocykla. Przydatne zestawy naprawcze zastosowane do regeneracji gaźnika sprawią, że ta część odpowiadająca za moc naszej maszyny będzie jak nowa!

Zestaw naprawczy gaźnika zawiera wszystkie potrzebne oringi, uszczelki, śruby pokrywy pływaka, dysze, igły, w tym igłę pływaka wraz z oprawką, którą mamy możliwość odłączyć. Przed dokonaniem zakupu pamiętaj, aby przydatne zestawy naprawcze, które cię interesują muszą pasować do twojego modelu motocykla.

Przecieka gaźnik, co zrobić?

W przypadku, kiedy twój motocykl stoi, to silnik jest zimny. Po odpaleniu nagrzewa się i można ruszać w podróż. Jednak, gdy po chwili wężem, który odpowiada za odprowadzanie nadmiaru benzyny leci ciurkiem, to możemy podejrzewać, że posiadany przez nas gaźnik przecieka. W taki sposób nie można jeździć, ponieważ większość zatankowanej benzyny wylewa się.

Wina nie leży po stronie silnika, ale najprawdopodobniej przydatny okaże się zestaw naprawczy kranika paliwowego. Może to oznaczać również zawieszanie pływaka, przez co dla pewności w warsztacie przez wężyk przelej benzynę. Jeśli pocieknie z gaźnika bokiem, to oznacza, że nie trzyma zaworek. W takim przypadku zestaw naprawczy gaźnika okaże się jedynym sposobem na usunięcie problemu.

Nie lekceważ złego stanu gaźnika

W momencie, kiedy zauważysz przeciek gaźnika nie lekceważ tego. Musisz zareagować, dlatego w pierwszej kolejności zdiagnozuj, gdzie dochodzi do przecieku. Pierwszy możliwy obszar to połączenie zbiorniczka z gaźnikiem. Wówczas paliwo będzie zbierało się na silniku i z niego spływać na podłoże. Drugie miejsce, które warto skontrolować to połączenie gaźnika z cylindrem. Rzadko to się zdarza, gdyż w tym miejscu benzyna jest zasysana.

Trzeci obszar to otwór, który poprowadzony jest z boku gaźnika. Najlepiej nasadzić na niego mały wężyk i poprowadzić go za silnik. Czwarty przypadek i wówczas niezbędny będzie zestaw naprawczy gaźnika, to po prostu zły stan techniczny tej części. W tym przypadku mógł w którymś miejscu najzwyczajniej pęknąć. Wtedy musisz pomyśleć o wymianie tego podzespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *